prawo gospodarcze i obsługa przedsiębiorców

Prawo gospodarcze i obsługa przedsiębiorców

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną dla przedsiębiorców. Nasza Kancelaria z siedzibą we Wrocławiu oferuje profesjonalne doradztwo prawne dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, pomagamy Klientom w rozwiązywaniu różnorodnych spraw prawnych, zapewniając im spokój i pewność w prowadzeniu biznesu.

Prawo gospodarcze i obsługa prawna przedsiębiorców

Jako Kancelaria prawna skupiająca ponad 25 radców prawnych, adwokatów i prawników posiadamy bogate doświadczenie w szeroko rozumianym prawie gospodarczym i obsłudze prawnej przedsiębiorców. Sprawnie poruszamy się w kwestiach dotyczących spółek oraz jednoosobowych działalności gospodarczych.

Sporządzamy, opiniujemy, analizujemy i negocjujemy umowy handlowe w imieniu Klientów. Reprezentujemy ich również przed sądami oraz innymi organami administracji publicznej.

Nasza obsługa prawna to m.in.:

  • rejestracja, likwidacja i przekształcenia spółek,
  • tworzenie regulaminów, dokumentacji RODO oraz innych dokumentów wewnętrznych,
  • tworzenie, analiza i negocjacje umów handlowych,
  • reprezentacja przed sądami i urzędami,
  • windykacja należności.

Prior tempore, potior iure (C.8.17.3)- Pierwszy w czasie, lepszy w prawie.

Kompleksowa obsługa w zakresie prawa gospodarczego

Ideą naszej Kancelarii w zakresie prawa gospodarczego i obsługi przedsiębiorców było stworzenie miejsca, w którym Klienci znaleźliby kompleksową pomoc prawną i doradztwo. 

Oferujemy stałą obsługę prawną dostosowaną do indywidualnych potrzeb Klienta, ale również doraźne usługi, w zależności od sytuacji i potrzeb. Wiemy, jak ważny w biznesie jest czas oraz elastyczność.

Rejestracja spółek

Zajmujemy się rejestracją spółek prawa handlowego oferując Klientom pełen pakiet usług, poczynając od doradztwa w zakresie wyboru formy prawnej spółki, przez przygotowanie umowy bądź statutu spółki, aż po rejestrację spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Znamy regulacje prawne, dzięki którym umowa czy statut spółki będzie jak najlepiej dopasowany do potrzeb Klienta i wizji jego biznesu. Po rejestracji spółki pilnujemy również innych obowiązków, jak chociażby zgłoszenia jej do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

Doradztwo w bieżącej działalności przedsiębiorcy

Prowadzenie działalności gospodarczej to również kwestia sporządzania, opiniowania czy negocjowania umów handlowych z kontrahentami. W tej kwestii również jesteśmy ekspertami, którzy szczególną wagę przywiązują do potrzeb Klienta i możliwie najszerszego zabezpieczenia jego interesów.
Nasza pomoc prawna polega również na tworzeniu regulaminów i innych dokumentów korporacyjnych spółki, chociażby dotyczących kwestii ochrony danych osobowych (RODO).

Usługi prawne związane ze zmianami w KRS

W przypadku podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w KRS i zobowiązanych do składania corocznego sprawozdania finansowego, przygotowujemy odpowiednie dokumenty związane ze zwołaniem zgromadzenia wspólników bądź walnego zgromadzenia akcjonariuszy. 

Przygotowujemy odpowiednie projekty uchwał organów spółek i dokonujemy także wszelkich zmian w umowach, statutach oraz KRS.

Reprezentacja w sprawach gospodarczych

Zajmujemy się reprezentowaniem przedsiębiorców w postępowaniach sądowych przed sądami wszystkich instancji przeciwko innym uczestnikom obrotu gospodarczego dążąc do uzyskania jak najlepszego wyniku.

Prowadzimy rzetelną i skuteczną windykację należności na rzecz naszych Klientów, zarówno w zakresie windykacji polubownej oraz sądowej.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszą kancelarią prawną!

Jeśli jesteś zainteresowany naszym wsparciem zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub mailowo na adres: kontakt@kancelaria-jp.pl.

Zobacz także: windykacja należności

umów się
na spotkanie

chevron-up