Prawo nieruchomości obsługa inwestycji

Świadczymy kompleksową obsługę spraw związanych z prawem nieruchomości oraz obsługę inwestycji przez doświadczonych prawników naszej Kancelarii.

Prawo nieruchomości i obsługa inwestycji

Obsługa prawna w dziedzinie nieruchomości oraz inwestycji to kluczowy element zapewnienia sukcesu i zabezpieczenia interesów. Nasi doświadczeni prawnicy specjalizujący się w prawie nieruchomości oferują kompleksową pomoc, począwszy od analizy prawnej nieruchomości, przez przygotowanie i negocjację umów, aż po reprezentowanie Klientów w sporach sądowych.
Dzięki naszemu wsparciu możesz mieć pewność, że Twoje inwestycje są w bezpiecznych rękach, a wszelkie kwestie prawne są rozwiązywane profesjonalnie i skutecznie. Zaufaj naszemu zespołowi, abyś mógł skupić się na realizacji swoich celów biznesowych, mając pewność, że aspekt prawny jest należycie zabezpieczony.

Nasza Kancelaria zajmuje się m.in.:

  • analizą i opiniowaniem umów sprzedaży nieruchomości, umów deweloperskich oraz inwestycyjnych,
  • sporządzeniem umów najmu, najmu okazjonalnego oraz dzierżawy nieruchomości,
  • kompleksową obsługą procesów inwestycyjno-budowlanych,
  • reprezentacją w sporach sądowych i procesach związanych z nieruchomością.

Branża nieruchomości oferuje największe możliwości zarabiania, ale tylko dla tych, którzy umieją działać i myśleć szeroko. - Avison Young

Analiza stanu prawnego nieruchomości

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed przystąpieniem do kupna nieruchomości czy innej inwestycji związanej z nieruchomością jest sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości. Oczywiście głównym źródłem wiedzy na temat stanu nieruchomości będzie księga wieczysta, ale również m.in. wypis z rejestru gruntów, wyrys z mapy ewidencyjnej czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dopiero całkowita pewność co do każdego aspektu nieruchomości powinna skutkować podjęciem dalszych kroków czy negocjacji.

Doradztwo w zakresie procesu nabywania nieruchomości

Nasi doświadczeni prawnicy doradzą Ci w kwestiach dotyczących kupna czy sprzedaży nieruchomości. Nasze wsparcie prawne polega na szczegółowej analizie umów sprzedaży nieruchomości jak i umów deweloperskich pod kątem ich zgodności z interesem Klienta oraz prawem. Wskazujemy na najbardziej ryzykowne zapisy i pomagamy je negocjować z drugą stroną.

Najem i dzierżawa

Jako Kancelaria prawna świadczymy również usługi z zakresu najmu oraz dzierżawy nieruchomości. Przygotowujemy dla klientów umowy najmu obiektów mieszkaniowych oraz lokalów usługowych, najmu okazjonalnego oraz dzierżawy. W umowach staramy się zawsze jak najszerzej zabezpieczyć interesy naszych Klientów i precyzyjnie regulować ich prawa oraz obowiązki, aby w przyszłości nie wystąpiły żadne niejasności i nieporozumienia.

Kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych

Znany jest nam proces budowlany i wszystkie jego etapy, w trakcie których zapewniamy naszym Klientom wsparcia i kompleksowe doradztwo poczynając od kwestii związanych z zawarciem umowy inwestycyjnej, umów z wykonawcą i podwykonawcami, uzyskania zgody na budowę aż po uzyskanie zgody na użytkowanie nieruchomości, a także rozliczenie całego procesu inwestycyjnego pomiędzy inwestorem a wykonawcą i podwykonawcami.

Reprezentacja przy postępowaniach cywilnych oraz administracyjnych

Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych oraz procesach dotyczących realizacji inwestycji, ale i zasiedzenia, eksmisji, zniesieniu współwłasności czy ustanowienia służebności. W procesach dotyczących nieruchomości i inwestycji budowlanych, reprezentacja Klientów wymaga szczególnej precyzji i staranności. Od rozwiązywania sporów dotyczących własności, poprzez negocjacje umów deweloperskich, aż po reprezentację Klienta w przypadku sporów sądowych związanych z wadami budowlanymi czy odszkodowaniami - działamy z determinacją i profesjonalizmem, aby osiągnąć najlepsze rezultaty dla swojego Klienta.

Dlaczego nasza Kancelaria?

Jakakolwiek inwestycja w nieruchomości niesie za sobą duże koszty, a niekiedy i zobowiązania na wiele lat. Warto przy tym procesie powierzyć swoje interesy doświadczonej kancelarii i być spokojnym o swoją przyszłość. Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub na adres email: kontakt@kancelaria-jp.pl

umów się
na spotkanie

chevron-up